ДРУЖБА 2

http://forum.d2-online.net
Дата и час: Пон Апр 29, 2024 2:18 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Брой конекции
МнениеПубликувано на: Вто Юни 21, 2005 2:52 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
В момента броят на входящите конекции е ограничен на 30 за всеки.
Мисля, че е много повече от достатъчно.
Ако продължават оплакванията за бавен нет ще ги отрежа на 2-3.
Не знам защо повечето хора си мислят, че като пуснат няколко торента това не би трябвало да им влияе на скоростта на web примерно, и почват да се оплакват, че им е бавно. Когато на някого му е бавно, да си спре P2P програмата, и тогава да пробва. В повечето случаи при пусната P2P програма ви се запушва изходящият канал, и затова е бавно, няма значение, че нищо не се сваляте.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 21, 2005 7:45 pm 
Offline
Кандидат за BAN

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 8:06 pm
Мнения: 188
абе аз понеже съм тъп я кажете кво е Р2Р програма дайте примери

_________________
Fear leads to anger.....anger leads to stress....stress leads to doobies....and doobies leads to twinkies.
One joint a day keep the Twinkirs away!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 21, 2005 10:27 pm 
Offline
Moderator
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 2:22 pm
Мнения: 836
Местоположение: луната
Smokey написа:
абе аз понеже съм тъп я кажете кво е Р2Р програма дайте примери

да налегнеме на думичката "тъп"

Емуле, Торент програмите са един вид Р2Р това е връзка РС с РС.
хайде да не дрънка много че ще размажа много принципа на Р2Р

_________________
Изображение
протоколи, помошни материали


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Брой конекции
МнениеПубликувано на: Вто Юни 21, 2005 10:30 pm 
Offline
Moderator
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 2:22 pm
Мнения: 836
Местоположение: луната
etg написа:
В момента броят на входящите конекции е ограничен на 30 за всеки.
Мисля, че е много повече от достатъчно.
Ако продължават оплакванията за бавен нет ще ги отрежа на 2-3.
Не знам защо повечето хора си мислят, че като пуснат няколко торента това не би трябвало да им влияе на скоростта на web примерно, и почват да се оплакват, че им е бавно. Когато на някого му е бавно, да си спре P2P програмата, и тогава да пробва. В повечето случаи при пусната P2P програма ви се запушва изходящият канал, и затова е бавно, няма значение, че нищо не се сваляте.


Е то май и в този слущай ще се получи същото, ако на някой му трябва да се рови из WEB пространството да си спре Торент програмта и да си рови вместо да се оплаква--- това е лично мнение

_________________
Изображение
протоколи, помошни материали


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 22, 2005 12:59 am 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
Ами реално не трябва ли да е така?
Всеки на практика си има заделен канал, за който си е платил. И как ще си го уплътнява си е негова лична работа. След като е решил, че иска да предостави този канал на други, които да теглят от него, редно ли е да се оплаква на доставчика си, че не може да ползва повече, отколкото му се полага? Работата на доставчика е да осигури някаква скорост на всеки, и да направи така, че един човек да не може да пречи на работата на другите. Ако някой реши сам да пречи на себе си, това не е проблем на доставчика.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 22, 2005 6:32 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
Поредното обаждане преди малко.
Човекът си пуснал няколко торента, държи скорост 450-500К, и се обажда, че му е бавен нет-а. Да взема да ги отрежа тия торенти накрая и да кротне ситуацията?:)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 22, 2005 6:42 pm 
Offline
Moderator
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 2:22 pm
Мнения: 836
Местоположение: луната
трябда да драсна някое темичка за такива"умници" отностно торента, плюсове и минуси, че взеха и мен да ме питат комшийте за същото нещо

_________________
Изображение
протоколи, помошни материали


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 22, 2005 10:20 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Вто Дек 10, 2002 11:01 pm
Мнения: 1334
Местоположение: C2H5OH
АБЕ АМАН БРЕ!
Я тея хора все едно не праат разлика между Download през HTTP и торент системата!

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 22, 2005 10:49 pm 
Offline
Moderator
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 2:22 pm
Мнения: 836
Местоположение: луната
Lyolyo написа:
АБЕ АМАН БРЕ!
Я тея хора все едно не праат разлика между Download през HTTP и торент системата!


че то разлика има ли?

Ами то като погледнеш отгоре отгоре задръстването на канала можеш да го направиш и с някой download за http стига да неразбираш

_________________
Изображение
протоколи, помошни материали


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 22, 2005 11:13 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
Именно, дали е P2P или http трансферът е все тая. Проблемите основно са 2:
1. Когато човек си пусне download през http или ftp, обикновено конекциите са малко - дори и с flashget или нещо подобно файлът се цепи на 4-5 парчета, които се свалят. Тогава, като тръгне да сваля нещо или да отваря страници, браузерът се бори само с тези 4-5 конекции, и все пак смогва да докопа част от канала. Докато при торент примерно се отварят десетки конекции (виждал съм и хора с по над 300), и тогава браузерът няма никаъв шанс.
2. Обикновено човек си пуска нещо за сваляне през торента, праща го във фонов режим, и забравя за него, все едно този download го няма, и почва да се чуди защо е бавно (и естествено, звъни да пита защо му е толкова бавно:)). Още по-сложно става пък след като се изтеглят файловете, тогава други почват да свалят от него, и му запушват изходящия канал. В повечето други мрежи хората не са с реални IP адреси (или защото доставчикът не дава, или защото се плаща за тях допълнително), и този проблем с upload-а го няма, но тук всеки е с реално IP и всеки от друга мрежа може да точи от нашата без проблем (то и затова изходящият ни канал като цяло и винаги пълен).


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2005 1:48 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 11:09 pm
Мнения: 1
Местоположение: В парку!
Добре де Женя, сигурен съм че си виждал и с повече от 300 - като мен например, но защо тази "борба с ламерщината" трябва да се отразява на всички?! Аз това немога да разбера... Като му е бавно, ограничи му неговите конекции. Аз знам защо ми е бавно и затова си трая. Но зарди тези конекции, вече не просто ми е бавно сърфирането, а и тегленето. Другият вариант е, да се напише една тема във форума, всеки който тегли от торренти, да си нагласи клиента по дифоулт, всеки джоб да му е даун 15 конекции, ъп 10... а не както е по дифоулт 200/200... В момента с тези конекции нищо не правиш, защото и на 5 да ги намалиш, с пуснат торрент клиент пак ще им е бавно! Не виждам никакъв смисъл от това намаляване на конекции. Освен ако намаляването не е поради други причини...
Защо винаги знаещите, трябва да страдат заради мързеливите?!

_________________
А я тебе чекам, душо!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2005 2:23 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
Защото е по-лесно да сложа ограничение на всички и да го махна за някои, отколкото обратното. Бройката е различна:)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2005 3:12 pm 
Offline
Moderator
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 3:37 pm
Мнения: 627
Местоположение: Дружба 2 блок 220
евгени имам един въпрос за тия конекции примерно аз съм си изключил torrent програмата и продължава да е по-бавничко та въпроса ми е може ли случайно Windowsa да си си ми ги запълва тези 30 канекции?Щото съм забелязъл следното от линукса дърпам с няколко пъти по-бързо отколкото с Windowsa имаш ли някаква идея на какво може да се дължи?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2005 4:10 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
Не. А тук имах предвид конекциите към тебе, а не тези които ти генерираш, т.е. 30 е броят на конекциите, които други хора могат да направят като дърпат от тебе.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2005 9:55 am 
Offline
Moderator
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 16, 2003 3:37 pm
Мнения: 627
Местоположение: Дружба 2 блок 220
Aaa , сега вече ми е ясно мерси много а само един друг въпрос тези дето аз ги създавам може ли да попитам те колко могат да бъдат ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов