ДРУЖБА 2

http://forum.d2-online.net
Дата и час: Вто Апр 30, 2024 9:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: За енергото...
МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2005 10:01 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 6:28 pm
Мнения: 39
Аз мога да ви кажа какво означава думата "неотложни".
Кабели "средно напрежение" пренасят енергия при напрежение 6, 10 или 20 kV. Не знам дали в София някъде има 6 kV но преди няколко години, когато масово се крадяха кабели от циганите те се бяха научили да белят кабелите за средно напрежение и да прибират медния екран на кабелите без да ги режат. Така хем не прекъсваха захранването и не можеше веднага да се разбере за кражбата, хем не рискуваха да прережат кабела и да светнат в тъмното :-). Така кабелите останаха без външна защита и тъй като в колекторите е влажно, а на места дори се гази във вода, с течение на времето влагата просмука във вътрешната пореста изолация на кабелите и те започнаха да дават утечка и дори се появи ефекта "корона". Не знам дали сте влизали в такъв колектор, но на места кабела буквално свети в тъмното, все едно е накацан от светулки. Както се досещате да се работи в такъв колектор е много опасно и тъй като колектора е колмплексно съоръжение и не е само за нуждите на енергото, а също така и на БТК а на места и на "Топлофикация" то да се подменят кабелите стана наистина неотложно. БТК да кажем няма чак толкова нужда да влиза в колекторите, защото кабелите им са вече положени. Кабелните оператори, обаче както и някои интернет доставчици им се налага да влизат по-често във връзка с поддръжката на мрежите си. Сещате ли се кога енергото ще спре ток, за за да могат те да работят в колекторите - точно никога. Явно сега са ги натиснали от БТК иначе не знам как биха го направили. Между другото ми прави впечатление, че Дружба-2 цялата е опасана с колектори. Само като се разхождам по улицата навсякъде виждам кръгли капаци с метални планки отгоре, заключени отвътре. Явно квартала е строен с мисъл за развитие на инфраструктурата. Но да не се отплесвам от темата, което значи да пиключвам :-). Горе-долу това е.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2005 10:45 pm 
Offline
Moderator
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 2:22 pm
Мнения: 836
Местоположение: луната
че е мислен за развитие, мислен е спомням си като дето съм си играл на булеварда( преди 89) после българина стана много , ама много бедени всеки яхна кола!!!!!! и с триста зора пресичаш с помощта разбира се на светофар. А за кабелите те са стари и е нормално да дават отечки, просто в момента парите на енерготе се точат от ..... както и да искате да ги наричате, аз просто ще ги нарича хора с "партийни пари" и не се правят инвестиции. Пример за това е: пред нас построиха газостанция, бензиностанция, един куп заведения и то само на нашия трафопост ( като се претовари си личи кой няма ток и кой има). На относно темата за кабеларките мисля че това е един абсурд като се изключат ефирните телевизии 95% от кабеларката е боклук и то абсолютен и то за високите 16 лева на месец който отиват главно за наеми на помещения и малак част за заплати, и само реклами по кабеларките. Интернета си е направо супер за българските условия , аз лично се учудвам как толкова малко време се случва да нямаме нет ( и то благодарение главно на енергото).
Лошото в България е че никой не мисли за бъдещето, а мислят само за бързото забогатяване което е абсурдно поне според мен.
Някъде тия дни четох че гражданската отговорност е прекалено ниска и криела опасност???? Някой да се е срещал с този абсурд да се бориш със застрахователи? Да вземе пари от застраховател ? ДА ДА АМА НЕ, ще вземе 10 пъти по малко от това което ще му струва отстраняването на повредата и то само за части бе работата.
НЕ ЖИВЕЕМ В ДЪРЖАВА, който е имал акъл е избягам от тука и добре е направил

_________________
Изображение
протоколи, помошни материали


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов