ДРУЖБА 2

http://forum.d2-online.net
Дата и час: Пон Апр 29, 2024 5:43 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Желаете ли да се възстанови мрежата между потребителите ?
Анкетата свършва на Нед Сеп 04, 2005 10:33 pm
Да, разбира се ! 43%  43%  [ 6 ]
Не, за кво ми е ?! 57%  57%  [ 8 ]
Общо гласове : 14
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Май 27, 2005 10:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 4:46 pm
Мнения: 14
Ами от доста време няма мрежа и вече почва да става доста кофти ... Една от основните преимущества на D2-ONLINE беше това, че има мрежа между потребителите и трафика не се заплащаше. А сега има нещо, като мрежа ма не точно ... Мисля, че всички ще се радваме ако отново си имаме мрежа и да си обменяме информация както и да играем игри. Ако D2-ONLINE не иска да губи от потребителите си, би трябвало да направи нещо по въпроса нали така ?!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 27, 2005 10:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 4:03 pm
Мнения: 9
spored mene CMe6ygata e napalno praf! ako ima neshto za koeto az glavno sum se kefil na max tova beshe 4e si pucahme games lan , na mene tova mi beshe m4etata da si sedna f nas koga mi e kef i da si pucam LAN GAMES bez da hodq da plashtam po tupi zali i da si otdelqm ot vremeto da kisna po spirkite i da studuvam ! vkliuchih se v tazi mreja i otkrih mnogo hubavi neshta i mnogo loshi neshta , preobladavaha hubavite neshta i glavno tova 4e imahme burz net ! sega v momenta ot burziq net ne moga da se vazpolzvam sprqha mp3kite , filmite v ftpto gi nqma , a nqmam nervi da gi 4akam ot arena da gi svalqm s nekfo ultra zle ka4estvo, otivam si pravo na kino , i sega kakvo ostana da polzvam interneta za poshta i IRC??!?!?!?!?!?! ? dali shte go probude dulgo vreme taka neznam zamislete se po vaprosa , az otdavno misleh da govorq s evgeni , pitah go vednuj moje li da opravi mrejata toi mi kaza 4e ne mojelo shtoto imalo mnogo hakeri , emi ima hakeri ama mislq 4e evgeni ne si vcherashen i znaesh koi sa hakeri , otivash rezvash im kabela i das e ebat v guza , ako li ne gubish kliantela ne za 2ma a za 20 4oveka , tova ne e zaplashvane a fakti koito spored men shte stanat fakt , idvat konkurentno sposobni firmi i mi 4ukat na vratata s oferti , ne mislq 4e interneta im e po dobar ot tozi tuk , no opredeleno imat kakvo da dobavqt za moq komfort ! ne iskam 6uro badjanashtina , az si plashtam za da poluchavam uslugi , poluchavam gi no za sushtite pari na drugo mqsto moga da polucha i poveche , molq te evgeni zamisli se po vaprosa i opravi neshtata ne sum 1nstveniq VQRVAM v tova , i mislq 4e mnogo drugi hora mislqt po sushtiq vapros nikakva mreja nqmam dori sus sasedite ot gorniq etaj , deto sa mi pod nosa , a za da si prefurlq nqkakva informaciq trqbva da hodq sus disk v tqh i da si gubq vremeto i da si har4a parite za diskove koito posle stavat neupotrebqemi , cql razkaz izkarah tuk , no moje bi takova mi e nastroenieto , iskam deistvie , iskam da vidq taq mreja da blesti , v momenta za nishto ne q polzvam pak povtarqm osven za mail i irc s priqteli !!!!!!! iskam kato se pribiram i kogato mi e kef da si vkliucha kompiutara i da pocukam s nqkoi priqtel , ne da se ogranichavam s nekfi tupi saitove nedoebani

_________________
prutzkam na gazarite a te si mislqt 4e se pruskat s Fahrenheit ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 1:17 am 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
1. prochat - какъв е проблемът да се ползва irc.d2-online.net?
Предимство - там няма да има караници за позлването на чужд nick (или поне не толкова:D), могат да го полват и потребителите с linux, които гледам, че се увеличават
Недостатък - не знам, нито в IRC-та влизам, нито prochat съм ползвал някога
2. Microsoft Windows Network - какъв е проблемът да се ползва dc.d2-online.net? Вместо да записваш CD-та, влизате в DC-то и си обменяте каквото искате.
Предимство - има търсачка, има чат, можеш лесно да конфигурираш колко човека и с каква скорост да теглят от теб и да не се притесняваш, че ти товарят компютъра.
Недостатък - трябва да си инсталираш допълнителна програма, не е част от windows-а.
3. Games - какъв е проблемът да се ползва реалното IP за тази цел?
Предимство - може да се включи в играта и човек, който не е абонат на нашата мрежа.
Недостатък - не знам, не играя игри.
4. Филми и музика - засега нищо не е изчезнало по сървърите. Е, по-трудно е, не е както преди да намираш веднага каквото ти трябва я в арена-та, я в дата-та, я в евро-то, но каквото е имало - пак си го има.
Предимство - няма :D
Недостатъци - много
5. По отношение на точки 1-3 има още доста, и то съществени недостатъци на старите неща, но няма да изпадам в детайли, защото те не са видими директно от крайния потребител, само косвено се усещат.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 10:07 am 
Offline
Кандидат за BAN

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 8:06 pm
Мнения: 188
ei CRASH-OVERRIDE ti jivee6 na 1-viq etaj i nqma6 susedi pod teb osven ako nqkoi ne vi jivee v mazeto :D

_________________
Fear leads to anger.....anger leads to stress....stress leads to doobies....and doobies leads to twinkies.
One joint a day keep the Twinkirs away!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 10:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 4:46 pm
Мнения: 14
Crash и аз използваме IRC още много преди да се разпадне мрежата. Знаем за какво иде реч ... ProChat е отвратителен чат, никога не съм го харесвал, но имаше много хора. За Microsoft Windows Network, ами то от както съм на неограничен не съм я използвал за сваляне. Шернал съм си всичко за да могат хората които са на трафик или нямат нет да свалят, стана въпрос за DC++ влезнах в HUB-а и там сме 4-ма човек-а а другите 50 ... Така за първите 2 точки мен лично не ми пречат, проблем имат останалите потребители. Сега да си дойдем на думата Games ... е тука вече същинския проблем! Понеже не играеш игри ще кажа някои неща. Игрите които играем са Crack-нати и реално не можем да играем в истинските им интернет сървари, най-много с директното IP където могат да играят само 2-ма. А хора, които не са на неограничен, а и тези които са трябва да играят през интернет въпреки, че са в "мрежа". Ужасно е сече, прекъсва, има си лаг, абе друго си е LAN. Та повечето Crack-нати игри спокойно си се джиткат в LAN. Та не разбирам защо да не се възползваме от мрежата след като я има. А относно Counter-Strike защото знам, че доста хора я играем особено както няма мрежа си отиваме в Opti-Lan, ами то тва ако може да се нарече играем ... моля направи нещо с връзката към тях да е по-постоянна защото е адски гадно! Има страшен Lag и се губи сякъв кеф от играта. За мен основния проблем са Games, явно не само за мен. Така че дайте да го решаваме. А и искам да попитам можеш ли да ми кажеш колко са общо потребителите на D2-ONLINE много ми е интересно ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 10:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 4:46 pm
Мнения: 14
Smokey,
CRASH-OVERRIDE написа:
"nikakva mreja nqmam dori sus sasedite ot gorniq etaj"
а в мазето му незнам кой живее моля те сподели :twisted:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 11:38 am 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
За DC-то - така е, стоят по 4-5 човека само. Но това си е и въпрос на личен избор, явно повечето хора влизат, разглеждат и изчезват. Ако обаче всеки който влезе вземе, та се и задържи там, след време ще се промени ситуацията.
За външните game сървъри - не знаех, че има проблем с lag-а, ако някой по-рано беше казал, че е така, досега да е оправен проблема :D. Нека и другите кажат какво е положението и колко е пинга, за да знам какво да предприема. Опитай и ти дали има разлика ако си направиш конекцията не през вграденото pppoe на windows-а, а като си инсталираш raspppoe.
За crack-натите игри - нямах представа, че стои така въпросът. Няма начин обаче цялата мрежа да е в един сегмент, т.е. всеки да вижда всеки директно. Може да се виждат хората от един блок (тройката П), но от вас примерно да се вижда директно някой от блок след пазара - не. При мрежа от 50-100 човека става и така, и от изказването ти "там сме 4-ма човек-а а другите 50 ..." съдя, че вероятно затова се бъркаш, че е възможно - само във вашата тройка блокове (П-то 205, 206 и 207) хората са повече от 50.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 11:45 am 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 4:03 pm
Мнения: 9
Евгени по 1 и 2 не съм компетентен и не взимам отношение , знам само че по параграф 1 със IRC серверите , ами давам конект към сервера д2.онлайн но ми дава коншън рефюзед или No route to host , което значи че или е изключен сервера или не ме пуска да се свържа към него , предимствата и недостатъците на IRC ги знам и ще кажа че начина на комуникация е 300 пати по ефикасен но пък смея да кажа че за 80% от юзерите в тая мрежа са пълни инвалиди , питаха ме как да си копират файлове ти искаш да ги карам да ползват ирц...
По параграф 2 не мога да взема отношение аз не съм такъф разбирач , по параграф 4 смея да кажа че все по рядко и по рядко се обръщам към него .
Сега по параграф 3 който също много ме вълнува , СМе6ко е написал всичко необходимо по него аз го подкрепям напълно , защото с Директно IP могат да цъкат само 2ма човека , аз съм убеден че има доста хора който предпочитат ЛАН връзката пред интернет връзката ( то е логично ) по бърза връзка няма забавяне и играят повече хора , ако не се оправи лана то поне връзката към посочените по горе сервери да се стабилизира , а не от 99 fps ние да се принуждаваме да правим чудеса на връзка 59 fps което значи минимум 60-100 ms ( мили секунди забавяне за тия които не им отбира акъла) та това е , иначе сичко друго си е на 6 цените са ниски , доволен съм , единственото което куца е че нямаме мрежа помежду си

_________________
prutzkam na gazarite a te si mislqt 4e se pruskat s Fahrenheit ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 7:00 pm 
Offline
Moderator
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 2:22 pm
Мнения: 836
Местоположение: луната
не съм съгласен с това че в LAN-а играят повече хора, с реалното си IP можеш на практика с неограничен брой хора да играеш.
аз лично никога не съм ползвал шеринга на лана и едвали някога ще го ползвам.
а за споменатото от "CRASH-OVERRIDE" за трафика - тарифа 9 или пък 8 а ако има пари човек и 7-ма тарифа
а това за стабилизирането на връзката към сърверите не мисля че зависи от ETG слувало ми се е следното:
от торентито на аренада да дърпам с 3.4 мб/с ( мисля че съм го споменавал тука във форума). в същото време от http-то на арената да дърпам с 50-60 кб/с -- естествено при паузирано торети

а и в близко бъдеще зарави за сърварите

а за обмена на инфо с съседа по ефикасно е да запишеш някое DVD-RW и да му го дадеш. Тъкмо ще се видиш че с тоя нет ще вземе да се забравите :shock:

_________________
Изображение
протоколи, помошни материали


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 7:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 4:46 pm
Мнения: 14
Такам ... за CS kobri създателя и admin на Opti-Lan още преди доста време предупреди, че е напраил всичко възможно да намали Laggg-а и ако продължава да го има трябва да говорим с доставчиците мисля, че Opti-Lan е през Spectrum Net. Аз съм си с инсталирано raspppoe още от както съм влезнал в таа мрежа :twisted: То ping-а не е толкова голям колкото до колкото разбирам от датчиците връзката е непостоянна и преижда като на вълни разбираш ли? Което много пречи на играта убиват ме и чак след малко се появява тоя дет ме е убил ... Не разбирам обаче защо не може да е както преди аз да виждам Crash тои мен и така на татък? Това нали е направено нарочно от теб или греша :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 7:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 4:46 pm
Мнения: 14
Абе nkiosev я се осъзнаи бе братле :shock:
Я виж темата където се хвалиш с колко много сваляш от torrent моето мнение там и ще разбереш тогава каква глупост си написал ... голямата ти скорост се дължеше на мен понеже бях свалил повече и ти го пращах през LAN-а, и скоростта стига MB не, че сваляш от нет-а с таа скорост, но като гледам какъв си разбирач явно доста игри играеш и явно си ги купуваш всичките от ПУЛСАР, щото за да играеш с "неограничен брой хора" трябва да имаш оригинален CD-Key


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 28, 2005 9:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 4:03 pm
Мнения: 9
то се е видяло май че консенсус в тая насока няма да има , не че и в друга насока е имало някога но карай, важното е някой да ми се праи на разбирач и да ми говори против неща които съм видял и изпитал, нищо давайте продавайте на краставичар краставици...

_________________
prutzkam na gazarite a te si mislqt 4e se pruskat s Fahrenheit ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 31, 2005 1:38 am 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
@CMe6Ko
Сега как е положението с lag-а?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 31, 2005 9:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 4:46 pm
Мнения: 14
Сега нямам възможност да изпробвам :cry: Мноо контролни ... Но Crash да пробва и да каже кво е положението, ако има и той възможност де :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 31, 2005 3:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 4:03 pm
Мнения: 9
kobri e sprql serverite da gi opravi , sega ako pak ima lagg neznam kfo trqbva da pravime , profilaktika na serverite i zadvijvane na vaprosa ot evgeni bi trqbvalo da ima podobrenie , snoshti beshe sushtata lagava rabota , dano sled profilaktikata se opravqt neshtata !

_________________
prutzkam na gazarite a te si mislqt 4e se pruskat s Fahrenheit ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов