ДРУЖБА 2

http://forum.d2-online.net
Дата и час: Вто Май 14, 2024 7:44 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Авг 07, 2004 7:20 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Вто Дек 10, 2002 11:01 pm
Мнения: 1334
Местоположение: C2H5OH
МОК отстрани Иван Славков до изясняване на случая и го изключи от Игрите в Атина
Международният олимпийски комитет /МОК/ отстрани временно своя български член Иван Славков, съобщи германската агенция ДПА. Славков, член на МОК, е суспендиран вследствие на обвиненията за корупция в тайно заснетия документален филм на Би-Би-Си, оповести и агенция Ройтерс. Освен това 64-годишният председател на БОК и президент на Българския футболен съюз е изключен от Олимпийските игри в Атина. "Пред вас стои един ядосан човек. Да кажа, че съм разочарован. Не, аз съм повече от разочарован. Аз съм разгневен", заяви днес в Атина президентът на МОК Жак Рох. От Международния олимпийски комитет заявиха, че Изпълнителният комитет на централата е взел решение да лиши временно Иван Славков от всичките права, прерогативи и функции, произхождащи от неговото членство в МОК, докато тече разследването по случая. Акредитацията на Иван Славков за Олимпийските игри в Атина бе незабавно прекратена и отнета. Според хартата на МОК изпълкомът може да накаже с порицание или с отстраняване своите членове, които с действията си застрашават интересите на международната олимпийска централа. Последният член на МОК, който бе суспендиран, бе кореецът Ким Ун Йонг. Ким, който като вицепрезидент на МОК, бе осъден на две години затвор заради финансови злоупотреби и корупция. Ако член на МОК бъде признат за виновен за сериозни нарушения, то Изпълнителното бюро може да поиска неговото изключване от олимпийското движение. Затова са нужни две трети от гласовете на Сесията на МОК.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов