ДРУЖБА 2

http://forum.d2-online.net
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 10:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Linux DHCP Router
МнениеПубликувано на: Сря Ное 09, 2005 11:58 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 09, 2005 11:47 am
Мнения: 1
Не съм сигурен дали точно тук е мястото да задам питането си, но по-подходящ форум не можах да намеря, така че ще го постна тук, а ако има по подходящо място, надявам се администраторите ще преместят темата. :)

В момента не съм клиент на D2-Online, но в процеса си на търсене на доставчик попаднах на сайта и към момента изглежда, че е това, което търся. Основния проблем, който ме вълнува е следния - у нас в момента имам 3 машини - 2 компютъра, които ползвам + простичък, конзолен linux-ки DHCP рутер, служещ за разделяне на интернета между двата други компютъра. Интересува ме:

1. Какво е отношението на D2 Online към използвания от мен начин на деление на интернета - разрешено, забранено, доплащане, неуточнено(различно за всеки клиент).

2. Самият рутер ще може ли да взима IP и интернет от мрежата със стандартни DHCP настройки.

Благодаря предварително. :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 09, 2005 5:59 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin

Регистриран на: Сря Юли 17, 2002 3:12 am
Мнения: 479
1. Разрешено. Само трябва да бъдем уведомени, че се ползва от няколко компютъра.
2. Не. Връзката се осъществява по PPPoE. Най-добрата ситуация е linux-кия рутер да е с две етернет карти, по едната да се осъществява PPPoE връзката, по другата - връзката към вътрешните два компютъра.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов